Jazdy rekreacyjne

Zapraszamy wszystkich do spędzania czasu w siodle. Prowadzimy szkolenie na wszystkich poziomach zaawansowania od nauki jazdy na lonży po wyjazdy w teren.

Oferta skierowana jest do osób, które chcą:

 • Nauczyć się podstaw jazdy konnej,
 • przygotować się do bezpiecznych wyjazdów w teren,
 • doskonalić swój dosiad i komunikację z koniem,
 • miło spędzać czas na siodle w towarzystwie serdecznych osób
 • Grupa zaawansowana ( RZA) trening w grupie max 4 osobowejUWAGA wymagana umiejętność samodzielnego przygotowania konia na trening. Dalsza nauka ma na celu doskonalenie dosiadu, równowagi w trzech chodach w jeździe na placu. Pokonywanie drążków ( cavaletti) pozwala rozwijać jeźdźcowi poczucie pewności siebie i równowagę przy bardziej dynamicznych ruchach wierzchowca. Podczas treningów jeźdźcy poznają podstawowe figury na czworoboku oraz uczą się pokonywania małych przeszkód. Po kolejnych 30-40 godzinach można myśleć o pierwszych zawodach towarzyskich, wyjazdach w teren czy zdobyciu odznaki „ Jeżdżę konno” .
  trening trwa 50 min
 • Grupa początkująca – średniozaawansowana ( RPS) –  trening w grupie 4 osobowej – nauka samodzielnej jazdy na placu, poruszanie się w stępie i kłusie, nauka półsiadu, jazdy bez strzemion, zagalopowania na lonży.  Nauka obchodzenia się z koniem w boksie
 • Wyjazdy w teren – kwintesencją jazdy konnej jest wyjazd w teren. Dobry dosiad i równowaga pozwalają jeźdźcowi cieszyć się z galopowania w terenie, pokonywania małych przeszkód terenowych, jazdy pod górkę i z górki.  To wspaniała zabawa i nauka równowagi. Organizujemy wyjazdy na ok  min.
 • Oprowadzanki  dla najmłodszych od 4 roku życia – przejażdżki na kucach i kucykach trwające 15-30 min. Zabawy w siodle wzmacniają zaufanie dzieciaków do koni, pozwalają poczuć poruszanie się konia i odnalezienie równowagi. To świetny wstęp do dalszej nauki, gdy już przyjdzie na to czas. Kto wie ilu olimpijczyków tak właśnie zaczynało swoją karierę…?
  trening trwa 15-30 min
 • Nauka jazdy na lonży – zajęcia dla jeźdźców od 6 roku życia. To najważniejsze momenty w życiu każdego jeźdźca.Pierwszy kontakt z koniem, pierwsze poczucie jego zapachu, jego ciepła, delikatnych chrap.Na początku każdych zajęć poświęcamy czas na naukę czyszczenia i siodłania do momentu, aż jeździec samodzielnie potrafi to zrobić w poczuciu bezpieczeństwa. Zwracamy przy tym uwagę na zachowania konia wynikające z jego natury, co potem przydaje się także podczas jazdy.Zajęcia na lonży prowadzimy w trzech chodach( stępie, kłusie i galopie).W miarę postępów jeźdźca przeplatamy to jazdą samodzielną na małym placu i spacerami w teren pod kontrolą instruktora.Nauka podstawowego prowadzenia konia trzech chodach zajmuje 20-30 h w zależności od częstotliwości treningów i indywidualnych predyspozycji jeźdźca. Zalecamy treningi 2 razy w tygodniu
  trening trwa 30 min

Podczas szkolenia pamiętamy o::

PRAWIDŁOWYM DOSIADZIE

KOMUNIKACJI
Z KONIEM

SPRZYJAJĄCEJ ATMOSFERZE
I DOBREJ ZABAWIE

BEZPIECZEŃSTWIE

WYZACZENIU CELÓW I ICH REALIZACJI